Hrvatski kup – 2. kolo

Datum objave: 13. 3. 2017.

U Dubrovniku je održano 2. kolo HK za mlađe kadete, kadete i mlađe juniore. Natjecanje je trajalo dva dana, naš klub je predstavljalo 10 igrača.

Najviše uspjeha uspjeli smo ostvariti u kategoriji mlađih kadeta gdje su naši reprezentativci stajali na postolju. Lucija Mežnarić je osvojila 2. mjesto pobijedivši drugu nositeljicu Luciju Barišić, ali je izgubila u finalu s Jelenom Buchberger. Imali smo jedno polufinale između naših igrača, Filipa Bajzeka i Ivane Kukla gdje je Filip pobijedio u trećem gemu. Filip je na kraju završio drugi, a Ivano treći. Ivano Kukla i Lucija Mežnarić su u mješovitim parovima osvojili 2. mjesto.

Najbliže postolju u kategoriji mlađih juniora bio je Karlo Sladojević koji je završio 4. izgubivši protiv Luke Črepa u tri jako napeta gema.

Nives Bišof je u kategoriji kadeta također bila 4. U polufinalu protiv Sunčice Sertić je povela s 1:0, ali u sljedeća dva napeta gema ipak izgubila. Vrlo napeto igrala je i s Dorom Martinuš koja je bila treća.

Sljedeće kolo je u rujnu, a domaćin je Zagreb.

 

Izjava našeg trenera (prof. Donald Veble):

Naš nastup proteklog vikenda u Dubrovniku prošao je u znaku mlađih kadeta (U13). Do sada najbolji nastup s 4 postolja. Jako sam zadovoljan i po postoljima se vidi da naš klub dominira ovom kategorijom u Hrvatskoj. Nastup mlađih juniora (U17) je prošao s dvije borbe za postolje s čime sam isto jako zadovoljan. Nastup u kadetima (u15), koja je najteža kategorija ove sezone, također je imao dva meča za postolje te je to isto jako dobar nastup. Sve u svemu, 2. kolo HK je prošlo fenomenalno i jako sam zadovoljan. Čestitam svim igračima koji su išli na ovo natjecanje te se radujemo trećem kolu koje je u Zagrebu. Lijep pozdrav svim ljubiteljima badmintona. 🙂 “

 

 

MLAĐI KADETI (U13):

Prva tri mjesta:

BS (boys single):

1. Roko Pipunić
2. Filip Bajzek
3. Ivano Kukla

GS (girls single):

1. Jelena Buchberger
2. Lucija Mežnarić
3. Lucija Barišić

XD (mješoviti parovi):

1. Roko Pipunić/Jelena Buchberger
2. Ivano Kukla/Lucija Mežnarić
3. Marko Janičić/ Nika Matana

Ostali igrači BK Novska:

Iva Vidiček, 4. mjesto
Vlatka Kovačević, 13. mjesto

 

KADETI (U15):

Prva tri mjesta:

BS (boys single):

1. Ivan Gotesman
2. Luka Črep
3. Roko Pipunić

GS (girls single):

1. Luna Šaban
2. Sunčica Sertić
3. Dora Martinuš

XD (mješoviti parovi):

1. Ivan Gotesman/Sunčica Sertić
2. Luka Ćrep/Luna Šaban
3. Vid Matanić/Dora Martinuš

Ostali igrači BK Novska:

Nives Bišof, 4. mjesto
Ivano Kukla, 10. mjesto
Filip Bajzek, 13. mjesto
Klaudia Kovačević, 8. mjesto
Lucija Mežnarić, 12. mjesto
Nika Baić, 16. mjesto

 

MLAĐI JUNIORI (U17):

Prva tri mjesta:

BS (boys single):

1. Josip Meglić
2. Borna Vadlja
3. Luka Črep

GS (girls single):

1. Inga Saidić
2. Barbara Janičić
3. Ira Misir

XD (mješoviti parovi):

1. Josip Meglić/Inga Saidić
2. Mihael Jurenić/Ira Misir
3. Borna Vadlja/Barbara Janičić

Ostali igrači BK Novska:

Karlo Sladojević, 4. mjesto
Nives Bišof, 9. mjesto
Lucija Veble, 11. mjesto
Karlo Sladojević/Iva Pranić, 5. mjesto